PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99403}

Mój brat niedźwiedź

Brother Bear
7,5 114 613
ocen
7,5 10 1 114613
6,7 12
ocen krytyków
Mój brat niedźwiedź
powrót do forum filmu Mój brat niedźwiedź

"Bajki' dysney'a -to to naczym wychowali nas rodzice.To co można
zobaczyć dzisiaj w telewizji to całkowita porażka ,że aż naprawdę żal o
tym pisać(paskudne bezbarwne pokraczne i kanciaste postacie z zerową
inteligencja przedstawione w animowanej telenoweli która tak naprawdę
nie posiada czegoś takiego jak fabuła, a o muzyce nie wspomnę . Chcę
stworzyć liste naprawdę dobrych filmów animowanych (nie tylko tych
produkowanych przez studio dysney'a ) aby filmy naszego dzieciństwa przetrwały próbę czasu i coraz to polepszających się animacji w których próżno szukać jakiego kol wiek przekazu czy świetnej muzyki którą będzie można pamiętać przez wiele lat .
pozdrawiam na sam początek spróbuję dorzucić coś od siebie .

1.Król lew
2.Pocahontas
3.Księżniczka łabędzi (1,2,3)
4.Mój brat niedźwiedź


Tych co się ze mną zgadzają proszę o nie wypowiadanie się na ten temat
oraz o bezsensowne pisanie takich tytułów jak (AVP czy piątek 13-go)

ocenił(a) film na 7
Menethril

Hm... jeszcze Tarzan ;D
Zgadzam się w 100% ;) Teraz już nie robią takich bajek. A jeśli już, to nie 'rysunkowe', a komputerowe, nie wspominając już tej ścieżce dźwiękowej, która nawet w polskiej wersji jest po angielsku. Nie ma to jak te starsze bajki Disney'a, klasyka...

Menethril

A co z takimi bajkami jak "Kopciuszek", "101 dalmatyńczyków", "Zakochany kundel", "Piękna i Bestia"?
Haha, w ogóle, właśnie do jakiejś nowej bajki napisałam, że jest kanciasta. Myślałam, że to tylko moje wrażenie, ale okazuje się, że jest nas więcej. Żółwik (;

ocenił(a) film na 7
Menethril

Zgadzam się,dodałabym do tego jeszcze 101 dalmatyńczyków,Piękną i Bestię oraz Piotrusia Pana. To najbardziej utknęło mi w pamięci z dziecinnych lat. Chciałabym żeby dzisiaj,w 2010, potrafili stworzyć dzieło będące w stanie , choć w małym stopniu, dorównać starym poczciwczym Disneyowskim bajkom.

libertad

Cóż, teraz przerzucili się na bajki z nowoczesną grafiką o treści... no właśnie, bez treści. Osobiście porzuciłam już nadzieję na to, że doczekam się chociaż jednego filmu, który miał "duszę".

ocenił(a) film na 10
Katyhy

Teraz to jużi to nie to samo co kiedyś....Te filmy należą do klasyki. Dodałabym jeszcze do tego "Małą syrenkę","Planetę skarbów","Bambi", "Mustanga z Dzikiej Doliny"(choć to nie Disney) i wiele innych,które zapadają głęboko w pamięć.....

ocenił(a) film na 8
Katyhy

"Odlot" - polecam to dzieło z całego serca . Piękna bajka, która ma właśnie tego ducha, o którym mowa :) .

ocenił(a) film na 7
Tommy_Red

oo o tak. Popieram w 100%

użytkownik usunięty
Menethril

Do tych wszystkich bajek wymienionych przez Was dodałabym jeszcze 'Anastazje' :)
przed chwilą oglądałam 'Mój brat niedźwiedź 2' i popłakałam się jak dziecko :p hehe :)

użytkownik usunięty

Anastazja,no jeszcze ujdzie. Ale i tak według mnie największą klasyką Disneyowską jest :Król Lew,101 dalmatyńczyków,Piotruś Pan,Bambi,Pocahontas. Oczywiście nie twierdzę,że inne bajki były mniej fantastyczne. Ale na tym się wychowałam (oczywiście pomijając japońskie anime i motomyszy z marsa ;P)

Menethril

Oczywiście zgadzam się w każdej kwestii! :)

Jeśli chodzi o klimatyczną muzykę i wewnętrzną magię to oczywiście zgodnie wymienię: "Król Lew", "Piękna i Bestia", "Pocahontas". Nie zapominajmy również o produkcjach takich jak "Mustang z dzikiej doliny" - "Sound The Buggle" Adams'a do dziś wywołuje we mnie łzy.
Ale, ale! Uważam, że wiele ostatnich animacji zasługuje na uznanie i zainteresowanie. "Księżniczka i Żaba" bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła - Randy Newman włożył wiele serca w ścieżkę dźwiękową, a John Powell w "Jak wytresować smoka" mnie jednym słowem pisząc zauroczył.

Pozdrawiam wszystkich miłośników "perełek animacji"! :D

użytkownik usunięty
ghash_2

Mmm.. 'Król lew', 'Piękna i Bestia', 'Pocahontas'.. coś pięknego!

Co do ostatnich animacji wymienionych przez Ciebie oglądałam 'Księżniczka i żaba' i powiem szczerze, że jestem miło zaskoczona. :)

Menethril

To ja od siebie dodam jeszcze "Alladyna".

Menethril

"Tarzan"! do tej pory płaczę na tym jak dziecko.

ocenił(a) film na 8
maruda69

Zdecydownie zgadzam się że bajki Disneya to coś na czym się wychowałam i często wracam do nich. Zwłaszcza do piosenek, które często są aktualne i w starszym wieku ( młodzież). Też żałuję że nie ma już takich rysunkowych bajek jak kiedyś, tylko teraz coraz więcej komputerowych. Niby "zaplątana" mogłaby być fajną bajką, ale jak dla mnie nie ma tego czegoś. No i zauważam że jest chyba coraz więcej przemocy w tych bajkach - kopanie księcia butem. Przecież w królewnie śnieżce nie ma żadnej takiej sceny, gdzie ktoś mógłby być zraniony, lub uderzony. Już nie robią takich bajek jak kiedyś...

ocenił(a) film na 7
Menethril

Ja bym dodała (oj, trochę tego będzie :D): Tarzan, Piękna i Bestia, Alladyn, Anastasia, Herkules, Jak wytresować smoka, Zaplątani, Księga dżungli, Mulan, Małą syrenkę, Senbad: Legenda siedmiu mórz (kocham :D), Droga do El Dorado, Mustang z dzikiej doliny, Książe Egiptu, Toy story (wszystkie) i... coś jeszcze tam było, ale nie mogę sobie przypomnieć za nic :* To wszystko rewelacyjne animacje, polecam :D

Yennefer_22

Czytam i czytam, cały czas mam wrażenie, że o czymś zapomniałem. I proszę! "Mulan"! Ale "Zaplątani" nie są złą animacją. Pozytywnie wyróżniają się na tle współczesnych "bajek".

użytkownik usunięty
Menethril

mi się podobały: Mała Syrenka(wszystkie części) Mustang z dzikiej doliny, Kopciuszek, a z nowszych Zaplątani:)

ocenił(a) film na 8
Menethril

Zanim powstał Król Lew i Pocahontas był jeszcze Pinokio, Królewna Śnieżka, Alicja w krainie czarów i Śpiąca Królewna.
Te bajki to absolutna klasyka, promujące wartości, pięknie rysowane, z fantastycznymi kompozycjami muzycznymi. Księżniczka i żaba jest jak najbardziej ukłonem w stronę tej klasyki, niestety Zaplątani to już nie to a Jak wytresować smoka? choć ma fajną historię to smoki moim zdaniem wyglądają raczej kiepsko a Night fury wygląda jak by był wzorowany na pokemonach lub Stich'u.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones