PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99403}

Mój brat niedźwiedź

Brother Bear
7,5 114 613
ocen
7,5 10 1 114613
6,7 12
ocen krytyków
Mój brat niedźwiedź
powrót do forum filmu Mój brat niedźwiedź

Brat

ocenił(a) film na 10

W internecie nie napotkałem się z dokładnym opisem czy tez interpretacja filmu "Moj brat niedźwiedź". Film mnie bardzo zainspirował i dał mi dużo do
myślenia, postanowiłem więc przelać swoje uczucia do internetu.
"Mój Brat Niedźwiedź" jest wspaniałą bajką, opowiada ona o chłopcu o imieniu Kenai. Kenai jest jednym z trzech braci, pozostali to Denahi oraz Sidka.
Historia zaczyna się od tego, że Kenai miał dostać swój totem "Niedźwiedzia", czyli wskazany przez duchy symbol który oznaczał miłość. Ludzie uważają,
że niedźwiedzie są strasznymi bestiami, tak samo było z Kenaiem. Z początku wydawało mu się by kierować się w świecie miłością do nieczego nie doprowadzi.
Po zakończonej ceremonii bracia poszli po wcześniej złowione ryby, które miał przywiązać Kenai. Okazało się, że tego nie zrobił, i niedźwiedź zabrał i ryby i koszyk.
Tak więc Kenai wyruszył śladami niedźwiedzia by przynieść kosz. Jednak znalazł tylko szczątki kosza, zdenerwowany chciał zemścić się na niedźwiedziu. Okazją było,
że niedźwiedź ten znalazł się w pułapce przyparty do lodu. Kenai zaatakował go "lecz jednak nie wiadomo czy chciał go zabić, być może przestraszyć jak dla mnie"
lecz niedźwiedź nie dał się i rozpoczął walkę. Kenaiowi udało się odseparować od niedźwiedzia, lecz w tym momencie na ratunek młodszemu bratu przybyli pozostali dwaj.
Zaczęli odpędzać niedźwiedzia, w efekcie najstarszy brat Sitka poświęcił się dla braci. Sam niedźwiedź go nie zabił, ale był przyczyną śmierci brata. W akcie zemsty Kenai chciał pomścić brata i zapolować na bestie.
Denahi odmówił iż uważał że to nie jest rozwiązanie, doradził bratu by kierował się otrzymanym totemem, lecz on zignorował go. Kenai wytropił niedźwiedzia i po ciężkiej walce zabił go.
Teoretycznie zabił niewinne zwierze dlatego też duch jego brata, Sitki, zamienił Kenaia w niedźwiedzia. Uczynił to gdyż chciał pokazać bratu co zrobił źle,
chciał zarazem by jego brat doświadczył życia niedźwiedzia. Nieświadomy przemiany Kenaia, Denahi uważa że niedźwiedź zabił również drugiego jego brata.
Postanawia on zabić niedźwiedzia który "jego zdaniem" jest odpowiedzialny za jego cierpienia. Kenai dowiaduje się od Tanany co się tak naprawdę stało,
doradza mu żeby udał się na góre gdzie światła chodzą po ziemi, by odzyskać ludzka postać. Na początku swojej wędrówki spotyka małego niedźwiadka Kode.
Koda mówi mu że wie gdzie jest owa góra wiec Kenai podąża z małym misiem. Tutaj zaczyna się prawdziwa droga Kenaia oraz zrozumienie wartości totemu.
Na początku nie znosi Kody potem z czasem kolegują się, zostają przyjaciółmi. Kenai pokochał Kode jako swojego brata, lecz ja nie wiem dlaczego. Gdy dochodzi do opowieści
Kody o tym jak troje ludzi zaatakowało jego mamę, Kenai zorientował się ze to on zabił jego matkę. Postanawia opowiedzieć "jakąś" historie z której wynika ze to on jest winien
śmierci jego mamy. oczywiście przedtem Koda nie wiedział ze jego mama nie żyje. Nie wiem czemu mu to opowiedział, czemu czuł się jakby był jego bratem,
Kenai opowiada historie ale nie wiadomo co konkretnie mu powiedział. Dla mnie powinien opowiedzieć o tym jak był człowiekiem co dokładnie się stało.
Tak czy owak Kenai udaje się na górę sam. Dochodzi to walki między Kenaiem, Dinahim i Kodą. Jednak w porę pojawia się duch Sitki i odmienia Kenaia z powrotem w człowieka.
Nie rozumiem dlaczego Kenai się poświęcił i wolał zostać z Kodą, gdyż uważał go za brata?? Przecież Denahi też był jego bratem, jest to dla mnie do tej pory
zagadkowe. Dlaczego nie mogli przemienić Kody, czemu Kenai pokochał Kodę??


Film jest wzruszający, jak dla mnie narysowany Kenai w ciele niedźwiedzia jest super, muzyka dobrze dobrana. Czekam na opinie, wiem że film był już w 2003 roku ale może ktoś zechciałby sobie przypomnieć ^^ .

ocenił(a) film na 10
huragan356

Kenai zrozumiał swój błąd zabijając matkę Kody, więc został z nim jako ,,brat'' . Fakt, bajka jest piękna

użytkownik usunięty
Rafi_1

po prostu, Kenai zrozumiał, że wyrządził mu wielką krzywdzę, zabił niewinne zwierzę, dopiero kiedy duch jego brata zmienił się go w niedźwiedzia, docenił wartość miłości ..
tak naprawdę, wydaje mi się,że Sidka zginął przez Kenai'a , gdyby nie był taki zarozumiały i nie poszedł po ten koszyk, gdyby nie zaczepił tego niedźwiedzia, nic by się nie stało. Niedźwiedzica musiała ochronić siebie i Kodę przed 3 myśliwych .. podziwiam to, co zrobił dla braci Sidka

Kenai pokochał Kodę, bo .. hmm . wydaje mi się, że dlatego, iż .. trudne pytanie. Koda był taki trochę naiwny, ale i uparty, potrzebował kogoś, kto się nim zaopiekuje, z kim będzie mógł się czuć bezpieczny. i owszem te wszystkie niedżwiedzie z tej .. no nie wiem "laguny" tak to nazwę nie zastąpią mu matki .
Czy się poświęcił ? no nie wiem .. z jednej strony tak, z drugiej nie .. to był jego świadomy wybór, nie mógł go zostawić samemu sobie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones