PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99403}

Mój brat niedźwiedź

Brother Bear
7,5 114 568
ocen
7,5 10 1 114568
6,7 12
ocen krytyków
Mój brat niedźwiedź
powrót do forum filmu Mój brat niedźwiedź

ta bajka powinna być obowiązkowa w szkole podstawowej, gdy dzieci są jeszcze małe i dopiero
kształtują swoją osobowość. Spotkałam kiedyś dwóch "chłopców" w wieku ok 15-stu lat którzy
przypalali kotu ogon wąsy głowę(oczy) i łapy.Kota zabralam do wterynarza ale niestety nie dalo się
mu pomóc. Uwazali , ze to nic złego bo to "tylko kot". Dlatego być moze taki film zmienilby
nastawienie choc niewielkiej czesci dzieciakow .

dzikudzina

Wszystko co obowiązkowe szybko się nam nudzi. Ale tutaj popieram samą akcję. Powinno się w przedszkolu i podstawówce puszczać tego typu filmy. Natomiast starszym klasom, gimnazjalnym, zawodówkom itp powinni robić pogadanki z byłymi więźniami, którzy opowiedzą jak ciężko jest wrócić na uczciwą drogę. Często własnie Ci przestępcy najwyższego kalibru zaczynają od maltretowania zwierząt. Nie rozumiem jak można dopuszczać się takich aktów jak znęcanie się na zwierzętami. Zwierzę czuje ból, strach, wszystko to samo co my. Wystarczy sobie wyobrazić siebie po jakimś wypadku, czemu ktoś to samo chce zrobić zwierzęciu?

dzikudzina

W szkole podstawowej, w zerówce a nawet w przedszkolu. Każda placówka mająca coś wspólnego z edukacją dzieci powinna być wyposażona w pakiet bajek (przekazujących jakieś morały) z Bratem Niedźwiedziem na czele.
Jestem pewna,że gdyby przez takie bajki dzieci uczyły się wartości i kształtowały charakter, żadne z nich nigdy nie powiedziałoby "To tylko zwierzę".
Ale sądzę że gdyby uznać to za obowiązek, wszyscy skrytykowaliby to jeszcze przed obejrzeniem, tak jak to choćby bywa z lekturami szkolnymi.

dzikudzina

Zgadzam się, powinno się takie filmy pokazywać dzieciom, żeby wzbudzić w nich wrażliwość. Pamietam jak lata świetlne temu, w zerówce poszliśmy z klasą na ten film i wszyscy płakali..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones